Soojusvaheti seadmed

Õhkjahutide osad

Ribitatud torud

Tallinna Masinaehitustehas (ТМТ) tarnib erinevat tüüpi soojusvahetustorusid nii õhkjahutite osana kui ka kasutamiseks muudes seadmetes, mille konstruktsiooniliseks detailiks need torud on.
ТМТ pakutavate ribitatud torude eeliseks on nende kõrge soojusvahetuskoefitsient, nende tootmise kõrge kvaliteet, aga ka torude mehaaniline tugevus, mille saavutamiseks kasutatakse bimetalltorude ribitamist rihvelmeetodil. Lisaks eelnimetatud eelistele iseloomustab torusid nende hea kaitstus keskkonnatingimustest tingitud korrosiooni vastu, mis tagab torude pika kasutusea ka kõige ebasoodsamates kliimatingimustes.

Valatud kaaned

ТМТ kliendid on juba aastakümneid kasutanud edukalt ettevõtte toodetud õhkjahutusega toruseadmete sektsiooni jaoks mõeldud split-kambrite valukatteid.
Valukatete tootmise ja tarnimise aluseks on vastavale tehnilisele dokumentatsioonile tuginev andmestik ja katete edukaks tootmiseks vajalikud olemasolevad tehnoloogilised seadmed, mis tagavad toodete valmimise vastavalt kliendipoolsete mistahes soovidele nii materiaalse teostuse kui ka gabariitide osas.

Soojendatud õhu taaskasutussüsteem

 
Külmas kliimas töötamiseks varustatakse õhkjahutusseadmed sageli soojaõhu ringlussüsteemidega, mille eesmärgiks on vältida toote liigset külmenemist.
ТМТ on töötanud välja nii klassikalist kui ka modulaarset tüüpi retsirkulatsiooni süsteemid, mis on edukalt paigaldatavad õhkjahutusseadmetele.

Ribikardinad

 
Ribikardinaid kasutatakse toote temperatuuri reguleerimiseks, sealhulgas kuumutatud õhu retsirkulatsioonisüsteemides, aga ka õhkjahutusseadmete kaitsmiseks hüdraadi tekkimise eest. Aluuminisumist ja terasest valmistatud kõrgekvaliteetsed ribikardinad võimaldavad suurendada õhkjahutusseadmete tootlikkust, turvalisust ja energeetilist efektiivsust.
ТМТ on töötanud välja õhkjahutusseadmetes kasutamiseks mõeldud rulood, mis on reguleeritavad nii käsitsi kui ka pneumaatiliselt või elektriliselt.

Õhu Niisutussüsteem

Õhu jahutusseadmed võiva olla varustatud õhuniisutitega, mis on vajalik tippkoormuste vähendamiseks suvisel ajal. Õhutemperatuuri alandamiseks kasutatakse õhu niisutamist dispergeeritud veeosakeste pihustamise teel õhuvoolu. Antud süsteem võimaldab sissetuleva õhu temperatuuri alandamise teel tõsta õhkjahutusseadmetes toimuva soojusvahetuse intensiivsust.
Также ТМТ pakub õhkjahutusseadmete niisutussüsteemi, kus soojusvahetuse intensiivistamine saavutatakse puhastatud vee suunamise teel õhkjahutusseadmete torusektsioonidele koos järgneva töödeldud vee kokku kogumisega, mis väldib pinnase erosiooni tekkimise tellija ettevõtetes.

Ventilaatoriplokid

Sageli ei pööra kliendid soojusvahetussektsiooni väljavahetamise ja soojusvahetusala suurendamise käigus piisavat tähelepanu seadme tootlikkuse suurendamise võimalusele ventilaatoriploki vahetamise teel.
Kaasaegsed kergekaalulised ja efektiivsed tiivikud vähendavad nii energiatarbimist kui ka ületavad oma tootlikkusnäitajate poolest vana konstruktsiooniga rattaid.
Meie pakutavad reduktorajamid on kõrge kasuteguriga ja vajavad minimaalset hooldust, nende kiilrihmade ülekanded on vastupidavad, madala hinnaga ja lihtsalt kasutatavad. Kõige uuemad madalakäigulised elektrimootorid on suurema kasuteguriga, olles seejuures nii kaalult kui ka mõõtetelt väiksemad.
Sujuvate kontuuridega kollektor suurendab ventilaatoriploki tootlikkust kuni 10 % võrra; kaasaegse konstruktsiooniga difuusor ja kollektor ei nõua mootori raami kinnitamist tugikonstruktsioonide külge. Eesringlike ja innovaatiliste ventilatsioonigruppide loomiseks on olemas palju sarnaseid lahendusi. Parimate ideede leidmise ja nende juurutamise eesmärgil teeb ТМТ pidevat koostööd nii spetsialiseeritud instituutide kui ka antud valdkonna sedamete vahetute kasutajate ja nende maailma juhtivate tootjatega.

Tiivikud

Juba aastaid on ТМТ nii oma toodete komplekteerimiseks kui ka meie ettevõtte toodangu klientidele tarnimiseks kasutanud edukalt meie Itaalia partnerettevõtte Ilmed Ventilazione Srl toodetud tiivikuid, mis on valmistatud ekstrudeeritud alumiiniumist (ALU) ja fiiberkiududega tugevdatud polümeermaterjalist (FRP).
Ilmed Ventilazione Srl tiivikud on projekteeritud selliselt, et oleks tagatud toote maksimaalne töökindlus ja tootlikkus kogu tema ekspluatatsiooniaja vältel.

Reduktorid

Üheks kõige usaldusväärsemaks ja efektiivsemaks pöörlemise elektrimootorilt tiivikule ülekandmise meetodiks on reduktorülekanne.
ТМТ on olemas pikaajalised sidemed kogu maailma juhtivate reduktoreid tootvate ettevõtetega ja ta kasutab nimetatud toodangut ka oma õhkjahutusseadmete tootmisel.
ТМТ leiab oma lugupeetude klientide vajadustele vastavad parimad õhkjahutusseadmete jaoks vajalikud lahendused, võtted seejuures arvesse toomise spetsiifikat, kliimatingimustele vastavat teostust, eelarvet ja tellija soove.

Sagedusmuundurid

ТМТ teeb koostööd juhtivate sagedusmuundureid tootvate ettevõtetega. Sagedusmuundurid võimaldavad reguleerida elektrimootori pöörlemiskiirust sisendsageduse muutmise teel.
Sagedusmuundurite ja neid kasutavate automatiseerimissüsteemide tootmisse rakendamisel tõuseb märgatavalt õhkjahutusseadmete tööefektiivsus.
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru