Töö eriterastega

Tallinna Masinatehas (TMT) on paljude aastate vältel omandanud kogemusi eri mahutite, samuti soojusvahetusseadmete projekteerimisel ja tootmisel, kasutades superausteniitseid kroomnikkelteraseid. Niisuguste terasemarkide laialdane kasutamine keemia-, nafta- ja gaasi-, tselluloosi- ning meditsiinitööstuses on seletatav nende suure korrosioonikindlusega kangetes agressiivsetes keskkondades, samuti vastupidavusega punkt-, pilu- ja kristallidevahelisele korrosioonile. Olenevalt konkreetsetest kasutustingimustest ja tellijate nõudmistest pakub TMT soojusvahetusaparaate, mis on valmistatud terasemarkidest 1.4563; AISI 904L; Sanicro 28; Uranus 28, Alloy 28 ja Incoloy 800. Neist mõnede kroomisisaldus on kuni 27 ja niklisisaldus kuni 35 protsenti.
TMT on töötanud välja ja sertifitseerinud keevitusprotseduurid tööks ülalpool loetletud terasemarkidega. Samuti on firma käsutuses kõrgtootlikud seadmed MIG-, MAG- ja TIG-keevituseks (poolautomaatne ja argoon-kaarkeevitus). Keevitusaparaadid on varustatud mikroprotsessoritega, mis võimaldavad kasutada spetsiaalseid keevitusprogramme loetletud teraste keevitamiseks. Häälestamine keevitusrežiimidele toimub automaatselt, olenevalt ühendatavate detailide paksusest ja ruumilisest asendist.
Tingimustes, kus on nõutavad kõrgendatud mehaaniline tugevus ning vastupidavus agressiivsetes keskkondades ja merevees, kasutatakse soojusvahetusaparatuuri, mida valmistatakse dupleks- ja superdupleksterasest. TMT-s on evitatud tootmisse soojusvahetid, eri otstarbega mahutid, torujuhtmed ja pumbadetailid, mis on valmistatud terastest Duplex 2205 ja Super Duplex 2507, mis on leidnud laialdast kasutamist keemia- ja naftakeemiatööstuse seadmetes. Dupleksteraste ulatusliku kasutamise üks olulisi tingimusi on nende suhteliselt soodne hind, võrreldes superausteniitsete terastega, tänu defitsiitse nikli väiksemale sisaldusele.
TMT pakub soojusvahetusseadmeid sulamist Hastelloy C-276, mis peab erakordselt hästi vastu korrosioonile pinge all kloorilahustes ning on vastupidav ka sulfiidse mõranemise suhtes. Need omadused on eriti väärtuslikud seadmete puhul, mida kasutatakse naftaleiukohtades, samuti keemiaettevõtete väga agressiivsetes keemilistes protsessides kõrgetel temperatuuridel, kuni 500 °C.
Koostöös tootmisala teadusasutuste ja -laboritega on TMT valmis osalema projekteeritavate seadmete materjalide määratlemises, mis garanteerib nende usaldusväärse ja pikaajalise kasutamise.
Et valmistada keemiatööstusele seadmeid, mis töötavad niisugustes agressiivsetes keskkondades nagu kloor-, lämmastik- ja väävelhape, samuti kõrgetel temperatuuridel, kasutab TMT titaani. See metall on väga korrosioonikindel ja heade mehaaniliste omadustega. Lisaks sellele suurendab titaani kasutamine aparaatide tootmisel nende konstruktsiooni töökindlust, vähendab massi ning pikendab kasutusiga.
Titaani töötlemise ja keevitamise tehnoloogilised iseärasused tulenevad selle kõrgest sulamistemperatuurist, samuti negatiivsest mõjust, mida avaldab metalli struktuurile atmosfääriõhk. Temperatuuril üle 400 °C vajavad kuumutatud tsoonid lisaks keevitusvanni põhilisele isolatsioonile täiendavat kaitset. Kui temperatuur on kuni 900 °C ja kõrgem, suurenevad metalli terad ja tekivad suured poorid, mis mõjutavad edaspidi keevitatud sõlmede tugevusomadusi. Need tegurid tingivad vajaduse keevitada titaani kaitsegaasikeskkondades ning valmistada keevitusservad ette väga hoolikalt.
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru